zeynep

ZEYNEP BALCI, PCC (Uzm. Psikolojik Danışman – Eğitmen, Koç)

Zeynep Balcı profesyonel kariyerine  yüzme antrenörlüğü ile başlamıştır. Marmara Üniversite’si Eğitim Bilimleri Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak bulunduğu süreç içerisinde öğrencilerle mesleki yönlendirme, teröpatik grup yönetimi, terapi ve test uygulama çalışmaları yürütmüştür. Bu yıllarda spor psikoloğu olarakta bir tenis takımına destek vermiştir. Üniversite’den ayrıldıktan sonra İsviçre Sigorta başta olmak üzere bir çok şirkete İnsan Kaynakları ve Eğitim alanında danışmanlık vermeye başlamıştır. 1999 yılından itibaren çalışmalarını Kurucusu olduğu Akademik Danışmanlık şirketinde sürdürmektedir.

2003 yılında koçlukla tanışan Zeynep Balcı, koçluğu daha önceki psikoloji formasyonu ile bütünleştirerek tüm çalışmalarını koçluk kavramı çevresinde oluşturmaya, düzenlemeye ve geliştirmeye devam etmiştir.

Akademik Danışmanlık’ın Kurucusu ve Yönetici Direktörü olan Balcı, hem bireylere hem de kurumlara bireysel ve takım koçluğu hizmeti vermektedir. Bugüne kadar pek çok farklı projede görev almış, bir çok kişinin yaşamına ve gelişimine olumlu katkılar yapmış olan Balcı, kişisel gelişim, hayat kalitesi, bireysel performans gibi bir çok farklı alanda kişiler ve takımlarla çalışarak kazanmıs oldugu tecrübe ve birikimini koçluk sürecine katmaktadır. 2012 yılı Haziran ayında aldığı SoulCollage ® eğitmen sertifikası ile “bilgeliği keşfet, dünayı değiştir” misyonu ile çalışmalar yürütmeye başlamıştır.

1500 saatin üzerinde koçluk deneyimine ve ICF – PCC (Professional Certified Coach) akreditasonuna sahip olan Balcı, ayrıca 2008’den beri ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliğini ve 2010-2012 döneminde ICF Türkiye/ Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Sekreter’liğini yürütmüştür. ÇYDD ile ICF üye koçlarının gerçekleştirdiği “Gençlerle El Ele” koçluk projesinin lider koordinatörlüğünü 2007-2013 yılları arasında sürdürmüştür. Bu proje, 2010 yılında, ICF Yıllık Kongresinde, ÇYDD projesi ile “Yerel Ruh, Küresel Duruş” alanında orta ölçekli ICF Şubelerine verilen ödülü kazanmıştır.

Ögrenmeye ve gelişime olan adanmışlığını, birikimlerini aktarma fırsatı buldugu STK’larda hem proje üyesi, hem de konuk eğitmenlik yaparak bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Zeynep Balcı’nın eğitim sürecinin bazı temel taşları :

 

 

 Points Of You™ Facilitator Training, 2015

 Supervision in Coaching, Julia Hay, 2014

 Trainers’Bazaar, İstanbul, Mart 2013

 ICF Türkiye Koçlar Buluşması, İstanbul, 27 Kasım 2012

 ICF Global Conference, Conect-Learn-Inspire, London 2012 

  SoulCollage® Facilitator Training, Holland 2012

 Eurasian Gestalt Coaching Program, 2011

 The Inner Game, Tim Gallwey & John Whitmore, London, 2010

 ICF European Coaching Conference, Art & Science & Coaching, Paris, 2010

 The European Graduate School, Arts in Coaching, Therapy and Education,  2009

 The Organisation & Relationship Systems Coaching Program (ORSC) Fundamentals, 2009

 Approved Team Coaching Facilitator by TCI, 2008

 Team Coaching International – Team Training Intensive, 2008

 Erickson College – Coaching Team Thinking & Team Innovation, 2006

 CTI – The Coaches Training Institute, Certification Program, 2006-2007

 Micheal Bungay Stainer “Coaching for Leaders & Managers”, 2006

 MareFidelis – Koçlar için grup çalışması – Faz 1,2006

 Navitas – Yönetimde Koçluk ve Mentörlük, 2006

 Maltepe Üniversitesi – Yaşam Koçluğu, 2005

 Art terapi eğitimi, 2002 – 2005

 Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi, Eğitimde Psikolojik Hizmetler, 1993

 Lisans, Marmara Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, 1990

Zeynep Balcı ICF (International Coach Federation) , Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği, The European Mentoring & Coaching Council (EMCC), Professional Women’s Network Global (PWN) üyesidir, evli ve 2 erkek çocuk annesidir.

PCC_WEB       

 

denge1