BİREYSEK KOÇLUK

         Kendimi daha iyi tanımak, 
         İsteklerimi netleştirmek, 
         Performansımı arttırmak, 
         Hayattan aldığım keyfi ve doyumu hissetmek,
         Daha mutlu ve huzurlu olmak,
         Daha sağlıklı olmak,
        Çevremle daha etkin iletişim kurmak

         istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz.

Yaşam koçluğu alarak geleceğinizi şekillendirmeye şimdi başlayabilirsiniz.

Yaşamımızı etkileyen tüm konuları içine alan, gelişim, farkındalık, değişim, istek ve motivasyon sağlayan bir süreç olan Bireysel Koçluk süreci, danışan ve koçun beraber tasarladığı ve danışanın tüm yaşamını kapsayan bir ilişkiyi içerir. Hedef, istek, gündem danışan tarafından ortaya konur ve koçun verdiği o an içindeki destek, kullanılan koçluk yöntemleri ile beraber, adım atılarak değişim başlatılır. Farkında olmak, bizi güçlendirir ve hayatımızı yönetme imkanı tanır. Koç olarak danışanın doğuştan yaratıcı, becerikli ve bir bütün olduğuna inançla, danışanın varmak istediği hedefe uygun yolda beraberce yürümeye başlarız.

Bireysel  Koçluğu ile hayatımızın akışının bir kontrolünü yapıyoruz. Hangi alanlarda, ne kadar doyumlu bir hayat yaşamaktasınız ve beklentileriniz neler? Bu sorularla başlayan macera, kişinin hayatındaki gündemleri bir bir ele almasıyla hız kazanmakta.

Ücretsiz bireysel koçluk ile tanışma seansına katılmak  istiyorum.

Koçluk ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen ICF Türkiye web sayfasını ziyaret ediniz.

 

 SANAT İLE BİREYSEL KOÇLUK

Koçluk seanslarında sanat materyallerinin kullanılması esasına dayanan bir uygulamadır. Koçluk sürecinde danışanın kendisi ile ilgili farkındalık geliştirmesinde, hedeflerine ulaşmasında, çözüm seçenekleri oluşturmasında, planlama yapmasında, yapılan görüşmelerde renkler, çeşitli boya kalemleri, fırçalar, boyalar, müzik, renkli kağıtlar, çeşitli dergiler, hareket, kartpostallar, yırtma, yapıştırma tekniklerinin kullanılması amaçlanır. Hangi materyalin, ne zaman ve nasıl kullanılacağı bazen koç’un bazen de danışan’ın vereceği karar ile netleşir. Yapılan çalışma başlangıcı, süreci ve sonucu koçluk teknikleri ile irdelenir. Konuşmanın ötesinde yapmak ve görmek de koçluk sürecinde etkinliği arttırılan faydalardır. Danışan’ın ortaya çıkardığı sanat çalışması üzerinde süreci, sonucu ve görüneni konuşmak çok etkili bir içsel farkındalık ve motivasyon yaratmaktadır ki, koçluk senaslarında elde edilmeye çalışılan en önemli fayda budur. Bunun doğrultusunda danışan’ın harekete geçemesi ve içinde bulunduğu durumu değiştirme cesaretini göstermesi hedeflenmektedir.

Sanat ile koçluk, konuşmaktan öte, yapmak ve yaşamaktır.

Koçluk alan bir müşterinin paylaştıkları…

Hayatımda aslında hedeflerime ulaşmak için her şey vardı ama sanki uzay boşluğundaki gibi yerçekimi yok olmuş gibiydi. Dünyamda her şey bir yerlerde uçuyor düzene sokamıyordum sanki. Nereden başlayacağımı, nasıl sıraya dizmem gerektiğini biliyormuş da unutmuş gibi bir ruh halinde bocalarken aklım daha çok karışıyordu. Sebep de çözüm de bendim bunu biliyordum ama sebep-sonuç arasındaki çizgiyi elim varıp da çizemediğimi düşünüyordum ki yaşam koçum hayatıma girdi..

Bana her şeyi benim yapacağımı söyleyince, içimden o halde sana ne gerek var demek geçti. Oysa coaching terapi değildi ki. Hayatım benim elimdeydi..hedefleri birlikte belirlediğimizde ve yol haritamın çizgi çizgi oluştuğunu gördükçe ona daha çok güvenmeye başladım. Güven dediğiniz olgunun sizde farkedilip  yükselmesini sağlayan bir serüven koçluk. Çünkü size ayna tutan biri var. Aynada gördüğünüz kendinizsiniz. Koçunuz değil. Onun mahareti de o aynada size olanı göstermek ve gerisini ustaca size bırakmak. Benimki öyleydi gerçekten.

Aynada ilk kendimi görmemin ardından hayatımda uçuşan şeyleri bir bir istediğim yerlerine olabildiğince düzgün yerleştirmemde koçluk yaklaşıma ve koçuma borçlu olduğum çok zaman ve emek var. Bir profesyonel sizi dinliyor, anlıyor ve sizin istediğiniz yönde sizi motive ediyor. Herşey fotoğraf makinesinin ayarı gibi netleştikçe daha istekle hedefinize ulaşmak istiyorsunuz. Bunu yaşadığınızda da asla kaçırılmaması gereken bir kendine emek vermek ve yükselmek zamanı olarak hiç zaman kaybedilmeden yaşanması ve sürmesi gerektiğine inanıyorsunuz.

Şanslıyım koçlukla ve koçumla tanışmam benim hayatımın en özel tecrübeleri oldu.